Jak se zbavit parazitů číhajících ve střevech

Ať se vám to líbí nebo ne, paraziti žijí uvnitř lidí. Některé z nich jsou bezpečné, jiné způsobují vážné zdravotní problémy. Paraziti v lidském těle jsou malí útočníci, neviditelní pro oko, ale pomalu narušující trávení a další funkce. Jak zjistit, zda jsou ve střevech červi, co s nimi?

Střevní paraziti

Mohou se objevit u jakéhokoli živého tvora. Tyto organismy napadají tělo hostitele, rychle se tam množí a žijí z něj. Usazují se v lidském střevě, narušují schopnost normálně zpracovávat jídlo, doslova kradou užitečné živiny a zabraňují vstřebávání vitamínů a minerálů.

Odpadní produkty červů kazí střevní mikroflóru, snižují imunitu, mohou způsobit bakteriální infekce, narušení jiných tělesných systémů. Tasemnice, škrkavky a červa jsou běžnými mnohobuněčnými parazity. Jednobuněčnými parazity jsou Cryptosporidia a Giardia (Giardia).

Jak paraziti vstupují do těla

Průnik červů:

 • kontaminovaná voda nebo jídlo;
 • špatně umyté ovoce nebo zelenina;
 • nevařené výrobky, ne smažené maso, ryby, porušení hygienických pravidel při jejich přípravě;
 • po kontaktu se zvířaty a jejich metabolickými produkty;
 • pokud není dodržována hygiena, můžete se nakazit sexem nebo špinavým záchodovým sedátkem;
 • při plavání ve znečištěných vodách.

Jak zjistit, zda jsou ve střevech paraziti

Většina nemocí způsobených parazity zůstává bez povšimnutí. Účinky infekce se neprojeví okamžitě a příznaky helmintové invaze lze zaměnit s chřipkou nebo otravou jídlem. Možná už roky nebudete vědět o existenci červů v sobě. Pokud paraziti nejsou detekováni včas, způsobí nenapravitelné škody.

Příznaky napadení střevními červy:

 • křeče, bolest žaludku;
 • nevolnost, podrážděný žaludek, zvracení;
 • teplo;
 • dehydratace;
 • zvýšená produkce plynu, průjem nebo zácpa;
 • úbytek hmotnosti (prudký pokles nebo postupné dlouhodobé);
 • bolest svalů, kloubů, příznaky chřipky;
 • zvětšené lymfatické uzliny;
 • zarudnutí kůže, svědění nebo podráždění.

Tyto příznaky jsou reakcí lidského těla na cizí bytosti uvnitř. Parazitičtí červi se živí stejnými látkami jako lidé a zbavují tělo základních živin. Pokud jeden nebo více příznaků přetrvává několik dní nebo týdnů, je důležité vyhledat lékařskou pomoc. S včasnou diagnózou mohou perorální léky pomoci kontrolovat parazity.

Pokud je infekce zjištěna v pozdním stadiu, může dojít k vnitřnímu zranění. Nedostatek včasné léčby má vážné následky, v některých případech dochází k rozvoji nádorů. U dětí jsou pokročilé formy helmintiózy plné zpoždění fyzického a duševního vývoje.

Čištění trávicího systému

jak se zbavit parazitů v těle pomocí lidových prostředků

Aby se zbavili parazitů ve střevech, doporučuje se detoxikace nebo detoxikace. Proceduru lze provést pouze po konzultaci s lékařem. Odčervení se nedoporučuje u onemocnění jater, žlučníku, slinivky břišní.

Bylinné přípravky - med, česnek, cibule, slunečnicová semínka a dýňová semínka - pomohou v boji proti infekci. Bylinné odvarky mají schopnost očistit tělo. Můžete je použít pouze po konzultaci s odborníkem. Nepoužívejte samoléčbu.

Běžné lidové léky pro červy:

 1. šalvěj. Bylina snižuje produkci vajíček tasemnice a červa.
 2. tymián. Obsahuje eugenol a thymol - látky, které odpuzují hlísty.
 3. pelyněk. Hořkost byliny je schopna zvládnout parazity, houby, viry.
 4. skořápky z černého ořechu. Je bohatý na juglon, přírodní antibiotikum používané v prevenci červů. Sloučenina bojuje proti parazitům, kteří působí na oči, plíce a mozek.

Po očištění těla červů je nutné zvýšit hladinu enzymů. K tomu můžete použít přírodní přírodní doplňky, bifidobakterie. Je možné obnovit tělo po zbavení parazitů dodržováním stravy a prevencí výskytu budoucích hlístů.

Prevence

Dodržování osobní hygieny (mytí rukou po chůzi, práce na zahradě, po použití toalety, před jídlem) pomůže snížit riziko infekce. Se surovými rybami nebo masem musíte být opatrní, nakupujte je pouze na autorizovaných místech, pečlivě je zpracovávejte, vařte nebo smažte po doporučenou dobu. Ovoce, zelenina nebo bobule musí být umyty a opařeny vroucí vodou.