Jak odstranit parazity z lidského těla pomocí lidových prostředků?

důvody pro výskyt parazitů v lidském těle

Ani v podmínkách moderní civilizace není nikdo imunní vůči napadení parazity. Tělo většiny lidí obsahuje různé škůdce, od nejjednodušších forem až po červy, červy a další vzorky. Jsou schopni jak sami způsobit škodu, tak způsobit řadu nemocí. Mnoho léků je schopno vyloučit parazity z těla za 1 den, avšak lidové léky někdy vykazují neméně účinnost.

Příznaky výskytu parazitů

Vzhled parazitů uvnitř lidského těla se nejčastěji projevuje změnami jeho vzhledu nebo charakteru. To je obvykle vyjádřeno v následujících formách:

 • zácpa;
 • nadýmání;
 • hojný vývoj plynu;
 • bolest kloubů a svalů;
 • podráždění pokožky;
 • náhlá ztráta hmotnosti nebo rychlý přírůstek hmotnosti;
 • poruchy spánku;
 • neustálá únava;
 • onkologie;
 • průjem;
 • podráždění střev;
 • alergie;
 • anémie;
 • vzrušivost, podrážděnost;
 • zuby skřípané ve spánku;
 • snížená imunita;
 • zánětlivé procesy v dýchacích cestách.

Každá z těchto zvláštností braných samostatně nemusí nutně představovat 100% záruku parazitů. Soubor několika příznaků by měl pacienta přinutit přemýšlet o svém zdravotním stavu a v případě potřeby se uchýlit k léčbě.

Většina škůdců žijících v lidském těle může být zničena nejen léky, ale také domácími přípravky.

pelyněk

Daná rostlina se nejčastěji používá jako droga k rychlému boji proti širokému spektru parazitů a očištění těla. Tyto zahrnují:

 • škrkavky (pinworms, škrkavky);
 • koky;
 • ploché červy (řetězy);
 • prvoky (améba, lamblie).

Rostlina se nejčastěji používá ve formě prášku:

 1. První den konzumujte pouze jednu malou špetku surovin s vodou.
 2. Dávka se postupně zvyšuje každý den a 14. den se sníží na půl lžíce.
 3. V tomto objemu se lék užívá dalších šest dní.
 4. Od 21. dne zůstává množství spotřebované látky stejné, ale pravidelnost jejího užívání se snižuje na jednou týdně.
použití pelyňku k odstranění parazitů z těla

Tinktura se připravuje nalitím 500 ml alkoholu nebo vodky na 100 gramů sušených listů pelyňku. Roztok se umístí na tmavé místo po dobu tří týdnů, nezapomeňte jej pravidelně protřepávat. Poté se kapalina filtruje a konzumuje třikrát denně, třicet kapek před večeří.

Chcete-li připravit infuzi proti parazitům, vezměte lžičku pečlivě rozdrcených pelyňkových surovin a nalijte ji do 0, 4 litru vroucí vody. Po 20 minutách infuze je látka připravena k internímu použití.

Je obvyklé používat infuze a odvary dvakrát denně, 100 ml najednou, 30 minut před dalším jídlem. Je povoleno rozdělit denní dávku na 4 dávky po dvou polévkových lžících. Průběh léčby obvykle trvá dva týdny, ale na naléhání ošetřujícího lékaře jej lze na stejnou dobu prodloužit.

česnek

Tato zelenina je díky svým prospěšným vlastnostem schopna účinně bojovat proti parazitům. Je účinný proti těmto parazitům:

 • pinworms;
 • filaria
 • ;
 • lamblia;
 • škrkavka;
 • jaterní motolice.

Zuby dané kultury se používají jako lidová antiparazitární léčiva v následujících formách:

 1. Nálev mléka a česneku.Ve sklenici teplého mléka zřeďte 12 kapek čerstvé česnekové šťávy, trvejte na tom. Výsledný produkt se konzumuje 2-3krát denně po dobu sedmi dnů.
 2. Klystýr.Malý počet hřebíčků se vymačká lisem a suroviny se vloží do sklenice teplé vody a nechají se vyluhovat na jednu noc. Ráno následujícího dne se výsledný roztok filtruje a kapalina se používá jako plnivo pro klystýr. Po ukončení procedury se konečník důkladně promyje teplou vodou. Proces se opakuje jednou denně po dobu 5 dnů.
 3. Nálev křenu a česneku.Kořen křenu je rozemletý a výsledný produkt je naplněn na čtvrtinu sklenice. Stejné množství strouhaného česneku se nalije do stejné nádoby. Na výstupu se vytvoří směs, která se rozpustí v litru vody. Řešení trvá jeden a půl týdne, poté se denně konzumuje lžící třikrát denně.

Bylinné rostliny

šťovík k odstranění parazitů z těla

Byliny, které jsou štiplavé, kořeněné nebo hořké, jsou nejvhodnější pro hubení parazitů. Je povoleno používat je jednotlivě i jako směs. Druhá možnost je považována za výhodnější, protože v tomto případě každá ze složek zvýší účinek všech ostatních.

Nejčastěji se používají následující rostliny:

 • kyselý - citronová tráva, šťovík, rebarbora;
 • horký - zázvor, čínský pepř, hřebíček;
 • bitter - kořen kalamusu.

Soda

Mezi všemi účinnými lidovými prostředky pro odstranění parazitů je hydrogenuhličitan sodný považován za nejbezpečnější pro lidské tělo. Často se používá jako součást klystýrového řešení. Za tímto účelem zřeďte 2 lžíce drogy ve 3 sklenicích teplé vody.

K odstranění parazitů z horní části gastrointestinálního traktu se připraví roztok na bázi sody pro požití. Za tímto účelem se ráno na prázdný žaludek vypije jedna sklenice teplé vody a poté se lžička hydrogenuhličitanu sodného rozpustí ve 200 ml vody a také se konzumuje orálně.

Karafiát

Jeden z nejúčinnějších lidových léků na parazity. Díky vysokému obsahu vlákniny jsou vylučovány toxiny. Rostlina je schopna dezinfikovat orgány postižené škůdci a ničit nejen dospělé červy, ale také jejich larvy. Vysoký obsah vitamínů a živin přispěje k obnově oslabeného těla a zvýšení poškození imunity.

V boji proti červům se doporučuje pohltit pupeny dané kultury v mletém stavu. Dávka by neměla překročit jednu polévkovou lžíci denně, produkt je třeba zapít vodou.

hřebíček k odstranění parazitů z těla

Bujón se připravuje podobným způsobem:

 1. Květy procházející mlýnem na kávu se rozpustí ve sklenici vody a vaří se.
 2. Poté se roztok vyluhuje přibližně půl hodiny.
 3. Během týdne se tekutina konzumuje třikrát denně, půl sklenice, po které si dají týden a půl pauzu a celý kurz opakují znovu. Tento lidový lék se doporučuje i pro děti.

Tinktura:

 1. 30 gramů květů v celém nebo mletém stavu se rozpustí ve dvou sklenicích vodky.
 2. Kapalina se konzumuje čajovou lžičku denně po dobu 14 dnů.

Tansy

Rostlina obsahuje hořké látky, které hlísty absolutně netolerují. Kultura má parazitující účinek na parazity a je schopná působit i v malých dávkách.

Infuze se nejčastěji připravuje na bázi tansy. Rozpusťte dvě lžíce sušeného květenství v litru horké vroucí vody. Roztok se infunduje po dobu jedné hodiny a poté se filtruje. Výsledná látka se užívá orálně třikrát denně před jídlem, půl sklenice. Pokud jsou pacienty děti, dávka pro ně se sníží na jednu polévkovou lžíci.

koňak

Alkohol v kapalině je pro parazity smrtelný. To je způsobeno vysokou účinností nápoje při čištění těla.

Recept:

 1. 50 ml koňaku se smíchá se stejným objemem ricinového oleje.
 2. Výsledná látka se konzumuje ráno na lačný žaludek.
 3. Léčba trvá 2-3 dny. V tuto chvíli se doporučuje konzumovat zvýšené množství vody, aby se zabránilo dehydrataci těla.

Březový dehet

Kromě ničení parazitů v těle má tento lidový lék další užitečné vlastnosti. Zejména účinně odstraňuje toxiny z těla, stimuluje kardiovaskulární systém a gastrointestinální trakt.

březový dehet z parazitů v těle

Následující přípravky se připravují na základě látky:

 1. Kapka produktu se rozpustí v lžičce medu. Výsledná směs se konzumuje na prázdný žaludek.
 2. Jednou denně se na povrch krajíce hnědého chleba nanese malé množství dehtu, které musí pacient okamžitě spotřebovat. Průběh léčby trvá několik dní. Tuto metodu lze použít k léčbě dospělých i dětí.
 3. Před spaním se několik kapek látky rozpustí ve sklenici mléka a užívá se perorálně. Doporučuje se postup opakovat každý den po dobu jednoho týdne, poté si dva dny udělat krátkou přestávku a kurz opakovat znovu.
 4. V prvním týdnu léčebného cyklu si pacient vezme lžíci jablečného džusu, ve které je zředěna kapka dehtu. Po těchto sedmi dnech se do džusu denně přidá jedna kapka dehtu. Výsledkem je, že do konce druhého týdne by 0, 5 lžičky dehtu mělo spadnout na lžíci jablečného džusu. V tomto objemu se droga nadále používá po dobu jednoho měsíce.
 5. Každý den před spaním pacient vypije čajovou lžičku jemně nastrouhané čerstvé mrkve a uchopí ji miligramem dehtu. Poté je gáza navlhčena několika kapkami dehtu a pevně zafixována v oblasti jater, navrch položena vyhřívací podložka s teplou vodou, a tak spí. Ráno se doporučuje použít projímadlo, díky kterému budou mrtví paraziti odstraněni z těla. Průběh léčby je 4 dny.

Čištění vnitřních orgánů

Většina parazitů kolonizuje střeva a lze je snadno odstranit pomocí výše uvedených prostředků. Pokud však škůdci napadli játra nebo ledviny, měli byste se v tomto případě uchýlit k jiným metodám léčby doma a čištění těla.

Recept:

 1. Ořechové skořápky (asi 15 kusů) se rozpustí v 0, 5 l alkoholu.
 2. Řešení se instaluje na dva týdny na místo, kde dopadají sluneční paprsky.
 3. Po uplynutí zadaného období se kontejner s agentem přesune na tmavé místo.
 4. Kapalina se užívá interně ráno na lačný žaludek. Dávkování - kapka roztoku zředěná v polovině sklenice vody. Doba trvání léčby se rovná měsíci.
hřebíček a pelyněk k odstranění parazitů z těla

Současně se doporučuje použít směs hřebíčku a pelyněk:

 1. Sušené rostliny se rozemelou na prášek a smíchají se v poměru 1: 2.
 2. Nejprve se droga konzumuje večer před večeří, půl čajové lžičky.
 3. Každé dva dny se dávka postupně zvyšuje a nakonec se zvýší na tři čajové lžičky.
 4. Když si v průběhu času tělo pacienta zvykne na takový lék, jeho použití se odloží na ráno, kdy se musí opít na lačný žaludek. Průběh léčby je 1 měsíc.

Poté po celý rok konzumujte pouze půl lžičky prášku pelyňku.

Očištění jater

Tento lidský orgán je parazity postižen ne méně často než střeva. Následující škůdci jsou považováni za nebezpečné:

 • fasciola;
 • schistosomy;
 • helminths;
 • lamblia;
 • opisthorchia;
 • echinokok;
 • améba.

K léčbě se používají následující léky a způsoby, jak se zbavit parazitů:

 1. Luk.Hlava je jemně nasekaná, nalita litrem vroucí vody a nalita půl dne. Poté se tekutina užívá každé ráno orálně na prázdný žaludek. Léčba trvá jeden a půl týdne.
 2. dýňová semínka. 300 gramů materiálu je vyčištěno, rozdrceno a smícháno s lžící medu a dvěma lžícemi vody. Výsledný produkt se užívá orálně ráno před snídaní. O tři hodiny později byste měli užit projímadlo. K tomu se jedna a půl čajové lžičky síranu hořečnatého rozpustí ve 100 ml vody. Po půl hodině dostane pacient klystýr. Procedury se provádějí dva dny po sobě, poté se léčba na měsíc zastaví a poté znovu opakuje.
 3. Byliny.V 0, 5 litru vroucí vody rozpusťte čajovou lžičku heřmánku, třezalky tečkované, slaměnka, dubové kůry, pelyňku, vratanu, kůry rakytníku. Roztok se infunduje 9-10 hodin, poté se vypustí. Nápoj je připraven k pití. Pijí to nalačno ráno po dobu jednoho a půl týdne. Poté se průběh léčby každoročně opakuje za účelem prevence.

Léčba červů u dětí

V tomto případě se nedoporučuje omezovat pouze na lidové léky. Je nutné uchýlit se k výdobytkům tradiční medicíny. Celý proces ošetření musí probíhat pod přísným dohledem kvalifikovaného odborníka.

jak odstranit červy z dítěte

Nejprve je nutné z těla dítěte odstranit všechny nahromaděné odpadní látky parazitů. Za tímto účelem se doporučuje použití aktivního uhlí. Poté dítě dostane jakýkoli lék na stimulaci produkce žluči, který pomáhá přirozeně odstraňovat parazity z těla. Poté na doporučení lékaře podávají speciální antihelmintické léky.

Lidové léky by se měly používat jako další léky. Mrkvová šťáva je velmi účinná, což se doporučuje konzumovat na prázdný žaludek v polovině sklenice. Jako materiál pro klystýr se používá roztok založený na stroužcích česneku, který prošel lisem a zahřátým mlékem.

Poté by dítě mělo používat enzymové přípravky k obnovení funkce jater. V závěrečné fázi léčby by děti měly pít vitamíny a imunomodulátory, aby tělo plně obnovily.