Jak se rychle zbavit parazitů v těle: domácí léčba

Paraziti jsou „nezvaní“ hosté osoby, která může žít a rozmnožovat se ve svém těle. Jedná se o bakterie, prvoky, viry, členovce, červy. Bez ohledu na to, které parazity se k člověku připojily, všichni rozhodně poškozují tělo, živí se krví, buňkami a uvolňují toxiny a toxiny. Nežádoucími sousedy lidského těla jsou často hlísty (červi). Abyste zjistili, jak se zbavit parazitů v těle doma pomocí lékařských nebo lidových prostředků, musíte nejprve pochopit vše v pořádku - odkud pocházejí a jak se před nimi chránit.

helminthické invaze

Helmintové se v lidském těle usazují několika způsoby.

Hlavní metody invaze:

 • Geohelminthic. Paraziti pronikají spolu s kontaminovanou půdou, zbytky odpadu, výkaly nesenými mouchami. Infekce probíhá přímým kontaktem s domácími nebo divokými zvířaty. Vejce helmintů jsou spolknuta vodou z otevřených zdrojů.
 • Biohelminthic. Larvy pronikají nedostatečně tepelně zpracovaným masem nebo rybími potravinami infikovanými červy.
 • Někteří červi vstupují do krve kousnutím hmyzem.
 • kontakt. Helmintové se šíří z člověka na člověka. Takto se infikují pinworms.

Pokud znáte způsoby infekce helminty, musíte si pamatovat jednoduché, ale zároveň účinné způsoby, jak zabránit helminthickým invazím.

Prevence infekce

Aby se zabránilo invazím, je třeba přijmout následující opatření:

 1. Po kontaktu se zemí by si zvířata měla důkladně očistit ruce a nehty. Potraviny rostoucí v zemi musí být omyty tekoucí vodou a opařeny vroucí vodou.
 2. Maso, ryby by se měly kupovat pouze ve specializovaných prodejnách, které splňují hygienickou kontrolu. Produkty musí být důkladně tepelně upraveny, aby se zničily možné larvy (Finové) helmintů.
 3. Provádění denního mokrého čištění prostor a koupelen snižuje pravděpodobnost kontaktu s červími vejci. Důležitou roli hraje boj proti muchám, švábům, hlodavcům.
 4. Nepijte surovou vodu z otevřených zdrojů, domácí zvířata nebo divoká zvířata.

Porušení základních hygienických pravidel může vést k infekci hlístami. Je možné předpokládat, že červi pronikli do lidského těla příznaky jako nevolnost, zvracení, úbytek hmotnosti, alergické reakce, bolesti svalů nebo kloubů, svědění, zácpa nebo průjem. Je bezpodmínečně nutné provést laboratorní vyšetření k určení typu červů a stanovení antihelmintické léčby. V některých případech, například při infekci echinokokem, je nutný chirurgický zákrok.

Nemůžete se samostatně zabývat prevencí helmintiózy pomocí drog. Samoléčba může způsobit velmi vážné komplikace.

Léčba parazitárních onemocnění

Léčba je každému pacientovi přiřazena individuálně, protože závisí na typu patogenu, oblasti lokalizace, věku osoby, stavu těla a dalších ukazatelích. Existuje asi 70 druhů červů. Jedná se o hlístice (kulaté), ploché červy (tasemnice, motolice). V boji proti nim farmaceutický průmysl vyrábí řadu antihelmintických léků s úzkým a širokým spektrem účinku. Kromě těchto lékových forem lékaři předepisují také komplexní léčbu zaměřenou na obnovení práce poškozených orgánů.

Jakoukoli antihelmintickou pilulku lze užívat pouze podle pokynů lékaře. Některé léky mají vedlejší účinky, jako je nevolnost, bolesti břicha a bolesti hlavy. Téměř všechny léky mají silnou hepatotoxicitu - ničí jaterní buňky, proto jsou pacientům často předepisovány léky k udržení fyziologického zdraví jater.

Lidové prostředky

Parazitů se můžete zbavit lidovými prostředky, samozřejmě, je to nemožné za 1 den, ale stačí 3-5 dní. Než začnete užívat bylinky, musíte se seznámit s vedlejšími účinky a kontraindikacemi.

Bylinné přípravky

K vyloučení plochých tasemnic žijících ve střevech se připraví infuze ze stejných dávek (po 20 g každé) rakytníku, tansy a sklenice vody. Bylinný čaj musíte vypít dvakrát denně ve sklenici. Do výsledné směsi můžete přidat litr teplé vařené vody, stroužek nasekaného česneku, dát klystýr.

Pro druhou infuzi smíchejte stejné dávky pelyněk, heřmánku, tansy (30 g). Vezměte dvě lžíce bylin, nalijte sklenici vroucí vody. Pijte dvakrát denně.

dýňová semínka k odstranění parazitů z těla

Škrkavců se můžete zbavit infuzí dýňových semen, řešetláku, tansy (každé po 20 g). Napuštěná polévková lžíce sběru ve sklenici vroucí vody by se měla vypít dvakrát denně po dobu tří dnů.

Univerzální lék na všechny typy červů je následující:

 • lžička kentaura, křídlatky, pelyňku, řešetláku, elecampanu, kozlíku lékařského, eukalyptu a máty;
 • dvě čajové lžičky lopuchu, heřmánku, kořenů pampelišky;
 • tři polévkové lžíce tansy by měly být rozdrceny, vařená polévková lžíce prášku v mlýně vody.

Musíte pít vývar dva týdny, sklenici denně.

Červí klystýři

Protože většinu červů vybírají lidská střeva, můžete se jich zbavit léčivými klystýry.

Klystýr z česnekových červů se doporučuje dětem i dospělým:

 1. Nakrájejte hlavu česneku, nalijte čtvrt šálku vroucí vody a nechte půl dne. Infuze pro všechny typy klystýrů musí být zředěny litrem teplé vody. Dávejte klystýry po dobu nejméně dvou týdnů.
 2. Pro děti od tří let se infuze připravuje z 5 stroužků česneku a půl sklenice vody. Kurz je dva týdny.
 3. Připravte si směs nasekaných tří stroužků česneku, lžíce cibulové kaše, zalijte vroucí vodou (50 ml), trvejte na tom, přeceďte, přidejte trochu citronové šťávy. Týdenní léčba postačuje.

Dýňová semínka, odvar z česneku v mléce, pomáhají odstraňovat tasemnice z těla. Ráno na prázdný žaludek musíte jíst 100 g surových dýňových semen, po hodině vypít sklenici česnekového mléka, dát česnekový klystýr.

Lékaři vždy říkají, že prevence je lepší než léčba. Hygienické dovednosti, kultura přípravy jídla jsou hlavními ochránci před helminthickými invazemi. Pokud však nebylo možné se chránit, musíte se urgentně zbavit parazitů. Léčba parazitů může probíhat doma, ale pouze po vyšetření, stanovení typu hlístů a při pečlivém provedení doporučení lékaře.